دانشکده مدیریت و اقتصاد


 

تابلوی اعلانات

  • دفتر پژوهش دانشکده در ایام برگزاری امتحانات دایر بوده و دانشجویان محترم میتوانند جهت انجام امور پژوهشی در این ایام مراجعه نمایند.

  • کانال تلگرام دفتر پژوهش دانشکده مدیریت و اقتصاد: https://telegram.me/research_srbiau

  • آخرین مهلت ارائه مدارک جهت دفاع در نیمسال اول برای مقطع کارشناسی ارشد ۲۹/‏۱۰/‏۹۵‬ و برای مقطع دکتری ۲۰/‏۱۰/‏۹۵‬ می باشد.
  • با توجه به برگزاری امتحانات پایان نیمسال در بلوک۲ آموزشی خواهشمند است از تاریخ ۱۸/‏۱۰/‏۹۵‬ لغایت ۳۰/‏۱۰/‏۹۵‬ از مراجعه حضوری به دفتر آموزش و دانشجویی دانشکده خودداری نمایید.

ریاست دانشکده

نام و نام خانوادگی: هاشم نیکومرام
رشته تحصیلی: مدیریت بازرگانی
مدرک تحصیلی: دکتری
مرتبه: استاد

 

رشته های مرتبط با مدیریت جزو اولین گروه هایی بود که در دوره عالی تحقیقات (دکتری) در دانشگاه آزاد اسلامی و در واحد علوم و تحقیقات تشکیل شد. اولین دوره این رشته با تاکید بر رساله شروع، اما در عمل و با تصویب دانشگاه تصمیم گیری های لازم در مورد گذراندن دروس مربوط و امتحان جامع اتخاذ و این تصمیم در مورد دانشجویان دوره اول نیز اعمال شد.
از سال ۱۳۶۴ تا کنون همواره در مورد گسترش گرایش های این رشته اقدام شده است تا جایی که در سال ۱۳۸۱ دانشکده مدیریت و اقتصاد با ۲۶ گروه و گرایش به شرح جداول پیوست تاسیس گردید.
ابتدا تنها دانشجویان دکتری در این رشته تحصیل می کردند اما با گذشت زمان، دانشجویان در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد نیز پذیرفته شدند.
به موازات گسترش گروها و رشته ها و افزایش تعداد دانشجویان، در جذب اعضای هیات علمی تمام وقت، نیمه وقت و مدعو نیز کوشش های گسترده ای به عمل آمده است. در این راستا، برای جذب اساتید مجرب ایرانی خارج و داخل کشور و نیز جذب برترین فارغ التحصیلان واحد علوم و تحقیقات در رشته های مورد نیاز نیز تلاش شده است. در حال حاضر این دانشکده با حدود ۸۰۰۰ دانشجو در مقاطع مختلف و در محیط آموزشی با مساحت ۲۲۰۰ متر مربع در واحد علوم و تحقیقات به انجام وظایف و فعالیت خود می پردازند.